Ekran Kartı Görüntü Gelmiyor %91 Çözümü

Ekran Kartı Görüntü Gelmiyor sorununu çözmek ve bu problemi ortadan kaldırmak için basit işlemlerle yapacağız. Bu işlemleri yapmadan önce ekran kartında sorun olup olmadığını tespit etmek gerek. bilgisayarı çalıştırın ekran kartın fanları veya ışıkları çalışıyor ama görüntü gelmiyorsa Basit olarak ekran kartına bağlı olan kabloyu anakart bulunana VGA girişe bağlayarak bilgisayarı çalıştırın görüntü geliyorsa ekran kartında sorun var demek… Ekran Kartı Görüntü Gelmiyor sorununu Gelin görseller ile sorunu çözelim.

1.Adım:

  1. Kısımdaki HDMI girişidir. 2. Kısımdaki VGA girişidir. HDMI girişine VGA Çevirici Dönüştürücü Adaptör ile mönitöre bağlayın eğer görüntü gelmiyorsa ekran kartını çıkartı.

2.Adım:

Anakart bulunan VGA girişine bağlayarak bilgisayarı tekrar çalıştırın eğer görüntü geliyorsa ekran kartında sıkıntı var demektir.

Anakart

3.Adım

Ekran Kartın Giriş soketlerini silgi vasıtasıyla veya temiz ve yum şak bir bez ile dikkatli bir şekilde silelim.

Ekran Kartı

4.Adım

Ekran Kartının içerisindeki işlemcinin üzerindeki termal macun kurumuş ola bilir bu yüzden ilk önce fanlarını sonra üzerindeki demir plak çıkartarak işlemcinin üzerindeki macunu bir ısıtıcı vasıtasıyla işlemcinin üzerine tutmamak suretiyle macunu kolay bir şekilde çıkarta bilirsiniz eğer ısıtıcı yoksa dikkatli bir şekilde bez yumuşak fırça ve uçucu kolanya alkol vb. maddeler sile bilirsiniz. Temizleyerek ve temizleme işlemi bittikten sonra yeni termal macunu fazla taşmayacak kadar sürünüz çıkardığınız parçaları takınız.

5.Adım

Eğer bu işlemleri yaptıysanız hala çalışmıyorsa ekran kartının arka yüzündeki gidiş yollarının çıkıntılar küçük uçlar çizilmiş veya yanmış olabilir. Bunları tespit ediniz eğer bulursanız ekran kartını aldığınız yere veya bilgisayar tamircilerine götürerek bu sorunu hallede bilirsiniz. Sorunlar yok ise yine aldığınız yere göndermenizi tavsiye ederiz.