Google AdSense Nedir? AdSense Reklam İle Para Kazan

AdSense, her aşamadaki İnternet sitesi yayıncılarının, site içeriğiyle ilgili reklamları sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlayan bir Google ürünüdür.

Google AdSense, Reklamları Alabilmek için Web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Web sitenizle aylık 200 dolar veya daha fazla kazanmak mümkündür. Yapmanız gereken adım adım takip edip gerekenleri uygulamanız gerek.

Bir Google Hesabı

Gmail veya başka bir Google hizmeti kullanıyorsanız zaten bir Google hesabınız vardır. Google hesabınız yoksa kaydolmanız yeterli. Yeni hesabınızı oluşturmada size yardımcı olacağız. Bu hesap sayesinde AdSense ve Google sunduğu tüm olanaklardan yaralanabilirsiniz. Telefon numaranız ve ödeme alabilmeniz için banka hesabınızla ilişkili posta adresi ekleyiniz.

1.Adım:

Web sitesine sahip olmanız gerek içerikleriniz özgün ve açıklayıcı olmalı çünkü siteyi ziyaret edenler içeriğinizden hoşlanması ve merek etmesi gerek.

2.Adım:

Google reklam vermesi için Web siteniz 1 ile 2 ay arası olmalı.

3.Adım:

1 ile 2 ay içerisinde ziyaretçilerinizin fazla olması gerek. Trafik  çekin Sitenizin aktif makaleler, yazılar, görseller, sayfalar  olması gerek.

4.Adım:

Web Sitenizin SSL Sertifikası  ve güvenilir kilidini olması gerek. Eğer olmaz ise Google reklam vermiyor.

(Eğer SSL Sertifikanız yoksa buradan alabilirsiniz SSL Sertifika.)

SSL Sertifikanız

5.Adım:

Web sitenizin 3 farklı cihazda uyumlu olması gerek. Mobil uyumlu olması, Masaüstü uyumlu olması, Tablet uyumlu olması gerek.

6.Adım:

Google Adsense kaydolun

adsense kaydolma

7.Adım: 

E-postanıza gelen mail hesabı etkinleştirin.

adsense hesap etkinleştirme

8.Adım: 

Size verilen AdSense kodunu kopyalayıp web sitenizin Html kısmına eklemeniz.ve Kodu siteme yapıştırdım kutucuğunu işaretlemeniz gerek.

Adsense kod

9.Adım: 

WordPress giriniz sekmelerde Görünüm sekmesinin üzerine geldiğinizde Tema Düzenleyici sekmesine basınız header.php sekmesine basınız.  <head> etiketlerin arasını AdSense kodunu ekleyiniz </head> Dosyayı güncelle butonuna basınız.

Temaları düzenle

9.Adım: 

WordPress  eklentilerinden Site Kit by Google eklentisini indirin ve kurun. ve Adsense butonuna bastıktan sonra kurun, kurduktan sonra işlem tamamdır Google Adsense hesabını kontrol ediniz.

10.Adım: 

Belli bir süreden sonra onaylanacaktır ve istediğiniz yere reklam ekleye bilirsiniz. Eğer sorunla karşılaşırsanız talimatları okuyup düzelte bilirsiniz en çok kaynaklanan sorun ise metinlerin bir birlerine yakın olması, butonların bir birlerine yakın olması yada ssl olmadığı için sorunlarla karşılaşa birisiniz.

Bilmen Gerekenler:

AdSense hizmetini kullanmaya karar veren yayıncıların Program politikalarına uyması gerekir. Bu politikalara uyulmadığı takdirde, AdSense hesabınızı kapatabiliriz. Çoğu durumda politikalarımıza uymayı başaran yayıncılarla çalışmayı tercih ederiz. Bu politikaları ihlal eden reklamları göstermeme, bu politikaları ihlal eden sayfalardaki reklamları devre dışı bırakma, ödemeleri alıkoyma veya sorunlu hesapları kapatma hakkını da saklı tutarız.

Politikalarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi lütfen unutmayın. Şartlar ve Koşullar uyarınca, Program politikalarından haberdar olmak ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.

AdSense, içeriğiniz veya kitleniz için hedeflenen reklamları sitenize otomatik olarak sunar. Google’ın reklamları sitenize nasıl hedeflediği hakkında bilgi alın.

Evet, reklamlar hazır olup yayınlanmaya başladığında sitenizde görebilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir şeyse, kendi reklamlarınıza tıklamamaktır. Herhangi bir sebeple kendi reklamlarınızı tıklamaya AdSense Programı politikaları tarafından izin verilmez.

Evet. AdSense hesabınızdaki Engelleme kontrolleri sayfasından reklamları tek tek inceleyebilir ve reklamların sayfalarınızda gösterilmesine izin verip vermeyeceğinizi seçebilirsiniz. Sitenizdeki reklamlara izin verme ve reklamları engelleme kılavuzumuzu inceleyin.

Hayır. AdSense’e katılım ücretsizdir. Hatta, Google sitenizde gösterdiğiniz Google reklamlarının aldığı tıklamalar, gösterimler ve diğer etkileşimler için size ödeme yapar ama AdSense ile elde edebileceğiniz gelir hakkında daha fazla bilgi edinmek için AdSense ile gelir elde etme konulu yazımızı okuyun.