Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu Çözümü

Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu Web sitenize tıkladığınızda url kısmına sitenizin ismi ve (wp-admin)  yazdıktan sonra WordPress hata ekranı alıyorsanız bunu düzeltmenin tek yolu bu adımları uygulamanız. Godaddy kullanıyorsanız bu adımları uygulayın. Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu:

Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu hata mesajı

1.Adım:

cPanle gelin dosya yöneticisi diğer adıyla (file manager) tıklayınız.

Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu dosyalar

2.Adım:

( public_html) yazan sekmeye tıklayınız. Eğer bir den fazla web siteniz var ise hangi siteden hata alıyorsanız o sitenin klasörünü bulunuz.

public dünya

3.Adım:

Web sitenizin ismi yazan klasöre tıkladıktan sonra (error_log) klasörüne sağ tık yaparak görünüm diğer adı ( view ) tıklayınız.

Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu ERRO

4.Adım:

En aşağıya geliniz. Buradan hata neyden kaynaklandığına bakabilirsiniz eğer anlamadıysanız ayrıntılı bir şekilde görmeniz için adımları takip ediniz. Bu klasörden çıkınız.

5.Adım:

Hala web sitenizin klasöründe bulunan (wp-config.php) yazan text bulunuz ve sağ tık yaparak edit değiniz ve hiç bir şeye dokunmadan tekrar edit değiniz.

6.Adım:

define(‘WP_DEBUG’, false ); kodunu bulunuz genelde 83 satırda bulunan koda geliniz yada başka satırda da ola bilir bulduğunuzda define(‘WP_DEBUG’, false ); false olarak gelir. siz orayı true yapınız yani define(‘WP_DEBUG’, true ); yapın ve değişikleri kaydedin ve kapatın.

kodlama

7.Adım:

Tekrardan sitenizin ismini arama url kısmına yazını ve ardından (/wp-admin) yazınız. Sizin karşınıza görüntüdeki gibi çıkacak sizde oradan gelen hata neyden kaynaklandığınız göre bilirsiniz genellikle eklentiden yada temadan kaynaklanan bir şeydir. sizlere oradan eğer eklenti ise eklenti ismini yazar eğer tema ise temanız ismi yazar. Bunu nasıl düzeltiriz ona geçelim.

8.Adım:

(wp-config.php) textin’den çıkınız ve en üste bulunan( wp-content) klasörüne tıklayınız içine girdikten sonra (plugins) klasörünü bulunuz ve ona da tıklayınız içine girdikten sonra tüm eklentilerinizi göreceksiniz.

dosyalar

9.Adım:

Hatayı veren eklentiyi bulunuz bendeki hata veren eklenti forminator ve sağ tık yapınız sakın silmeyiniz garanti olsun diye ismini değiştiriniz. Rename diyerek ismini değiştire bilirsiniz yada yanına 1 koyunuz ve kaydediniz otomatik şeklinde devre dışı kalacaktır.

10.Adım:

Ardından tekrar deneğiniz ve hata düzelecektir eğer bu seferde sayfaya ulaşılmıyor diyorsa (wp-config.php) text’ine tekrar geliniz eğer parantez veya noktalı virgül sildiyseniz onları tekrardan ekleyiniz zaten satır sayısınız yanında çarpı işareti olarak gösterecektir onu düzeltirseniz hata düzelmiş olur.

Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu kod

11.Adım:

 Web site paneline gelip eklentiler diyerek eklentiyi sile bilirsiniz. Artık Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu mesajını almayacaksınız.

Web Sitenizde Kritik Hata Oluştu eklentiler

12.Adım:

Bunları yaptığınız halde hala WordPress hata yazısınız alıyorsanız ( Sık karşılaşılan WordPress hataları ve çözümleri) yazının üstündedeki linke tıklarsanız bizzat godaddy youtube kanıalına yönlendirecektir oradakı gelen video’yu izleye bilir ve çöze bilirsiniz.

13.Adım:

Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer düzeltiyseniz  diğer panele gelerek web sitenizi yedekleyiniz. ve başka hatalarda çözemeseniz web siteni silip tekrar yükleye bilirsiniz. Web site yedekleme bilmiyorsanız aşağıdaki yazıdan ulaşa bilirsiniz

WordPress cPanel Yedek Alma Geri Yükleme