WordPress Tema Bulucu En İyi 5 Web Site

WordPress Tema Bulucu Web Site tasarlayanların bir çoğu en iyi web siteyi teması bulmak için vakit harcıyorlar eğer sizde tema bulmakta zorlanıyorsanız yada tema bulamıyorsanız bu web sitelerde temaları bulabilirsiniz arama motorlarında yazdığınız sitelerin temalarını beğendiyseniz bu web sitelerde bula bilirsiniz. Tema bulucu siteler temanın genellikle, bu bilgiler tema adını, yapımcısını, versiyonunu ve açıklamasını içermektedir.

Tema bulucu web sitelerinde tek yapmanız gereken istediğiniz web sitesinin url’sini arama yerine yazmanız ve saniyeler içerisinde web sitenin tema bilgilerini verecektir. Sadece WordPress temalarını gösterir. Bu web sitelerini kullanmadan da öğrene bilirsiniz.

WordPress web sitesinin kullandığı temanın ne olduğunu merak ediyorsanız, sitelerinin kullandığı temanın hangi tema olduğunu bulmanın yolları vardır.

WordPress teması öğrenme çok daha basit, bu yazı sayesinde istediğiniz bir WordPress temasının hangi tema olduğunu bulabileceksiniz.

WordPress Temalarını Elle Öğrenme?

WordPress Teması Bu web sitelerini kullanmadan da öğrene bilirsiniz.

WordPress beğendiğiniz bir web sitesine gidiniz.

Sayfanın herhangi bir yerinde sağ tıklayın ve Sayfa kaynağını görüntüle seçin. 

CTRL + F‘ye basın ve “wp-content/themes” yazın. Daha sonra ise temanın adını yazdığının metnin hemen sağında göreceksiniz. Sarı ile gösterilen yerde yazan tema ismidir.

WordPress Tema Bulucu Web Siteler:

1-Theme Detector

wORDPRESS tEMA BULUCU wptd

WP Theme Detector size tema hakkında geniş kapsamlı bilgi verebilecek harika bir sitedir. Tek yapmanız gereken web sitenin URL adresini girmektir. Site size mevcut olan bütün verileri gösterecektir.

Temanın açıklamasını, yapımcısını, eklentileri ve temanın popülerliğini bile öğreneceksiniz.

Bu eklenti iyi görünümlü bir ara yüzle güçlü özelliklere sahiptir. Ayrıca size temalar ve eklentiler üzerine yapılan en üst seviyedeki aramalarıyla daha fazla kaynak bulmak için kullanabileceğiniz ek bilgi verir.

2- IsItWP

wORDPRESS tEMA BULUCU isit wp

Sitesi temel olarak bir web sitenin WordPress kullanıp kullanmadığını kontrol eder. Bu site tema bulucu olarak diğer i bilgileri de vermesinden dolayıdır. Size temanın açıklamasını ve kullanılabilirliğini sağlayabilir. 

3-ScanWP

wORDPRESS tEMA BULUCU Scan wp

Bir başka ücretsiz WordPress teması bulma sitesi ise ScanWP’dir. Size tema hakkında  bilgiler ve  sitenin hangi hosting sağlayıcısını kullandığını gösterir. Temaya bağlı olarak ScanWP ayrıca temanın ücretini gösterir.

4. What WordPress Theme Is That

Bu WordPress teması bulma sitesi size ana hem de alt temaları bulabilir. Tema hakkında detaylı bilgi verir. Web site iyi tespit edilmiş  ise bu araç size temanın ve tema yapımcısının ana sayfasına bağlantı da sağlar. Verilen bilgi web sitenin kullandığı eklentileri de listelediğinden dolayı oldukça kapsamlıdır.

5- What Theme by CodeinWP

Bu site sadece tema hakkında bilgi verir. Web sitenin hakkında ekstra bilgi vermez. Bu WordPress teması bulucu, basit bir araç olduğundan tema hakkında açık bilgiye ihtiyacı olan insanlar için daha iyi olacaktır.